تفاوت مک بوک با لپ تاپ

تفاوت مک بوک با لپ تاپ های سایر برند ها در چیست؟ پاسخ این سوال ممکن است برای بسیاری از کاربران زمینه ساز یک تصمیم گیری مناسب و بهینه باشد. لپ تاپ ها رایانه های قابل حملی هستند که امکان استفاده از آنها در هر شرایطی و در هر مکانی وجود دارد.

در این میان مک بوک ها نمونه ای از این لپ تاپ های قابل حمل هستند که تفاوت اصلی آنها در این است که ساخت شرکت اپل هستند و اپل از ساختاری منحصر به فرد در لپ تاپ های خود استفاده می کند، به همین دلیل نام مک بوک را روی رایانه های قابل حمل خود گذاشته است.

تفاوت مک بوک با لپ تاپ نکته مهمی است؛ این تفاوت تنها در برند خلاصه نمی شود. تفاوت در ساختار است که نه تنها استفاده از مک بوک را کمی پیچیده می کند، بلکه تعمیرات مک بوک را نیز از سایر تعمیرات در حوزه لپ تاپ منحصر کرده است.

اصلی ترین تفاوت مک بوک با لپ تاپ

هر لپ تاپی از هر برندی غیر از اپل از سیستم عامل ویندوز در ورژن های مختلفی استفاده می کند. اما این کمپانی اپل است که همواره می خواهد متفاوت ظاهر شود و برای این تفاوت هم هزینه بسیاری می پردازد. تفاوت مک بوک با لپ تاپ در این است که لپ تاپ های کمپانی اپل یا بهتر است بگوییم مک بوک ها، از سیستم عاملی متفاوت با سیستم عامل لپ تاپ ها در سایر برند ها استفاده می کنند.

مک بوک ها از سیستم عامل مکینتاش یا همان مک استفاده می کنند. اینکه کدام سیستم عامل بهتر است و بر دیگری برتری دارد، بسته به کارایی است که از یک رایانه قابل حمل انتظار دارید. در واقع ممکن است برای برخی از کاربران سیستم عامل مکینتاش و برای برخی دیگه سیستم عامل دیگری مناسب تر باشد. به همین دلیل در این مقاله به بررسی ویژگی لپ تاپ ها پرداخته تا راهنمایی برای انتخاب لپ تاپ مناسب تر برای کاربران گرامی باشد.

بررسی انواع مک بوک ها

صرف نظر از تفاوت مک بوک با لپ تاپ در سیستم عامل، خود مک بوک ها نیز از لحاظ کارایی به سه  مدل اصلی تقسیم می شوند؛ مک بوک، مک بوک ایر و مک بوک پرو.  هر یک از این سه مدل نیز مدل های مختلفی دارند که از لحاظ کانفیگ سخت افزاری با هم فرق دارند. برای اینکه کاربر تشخیص دهد کدام مدل از این مک بوک ها برای او مناسب هستند باید بداند که هر مدل با چه هدفی و با تاکید بر چه ویژگی بارزی طراحی، تولید و عرضه شده است.

مک بوک برای قابلیت حمل بسیار بالا، مک بوک ایر برای قابلیت حمل خوب و عمر باتری بیشتر و مک بوک پرو برای نمایشگر بهتر و عملکرد قوی طراحی شده است. هر کاربری اگر قصد تهیه لپ تاپی از سری لپ تاپ های اپل را دارد، در کنار شناخت و بررسی تفاوت مک بوک با لپ تاپ ها در سایر برند ها، باید با توجه به هدف و نیاز خود از میان این سه مدل اصلی، یک مدل مناسب را انتخاب و تهیه کند. در مطلب مزایا و معایب لپ تاپ های اپل ، به طور کامل درباره نکات مثبت و منفی مک بوک پرداخته شده است.

بررسی ویژگی های مک بوک ها و سایر لپ تاپ ها با سیستم عامل ویندوز

ویژگی های مفید مک بوک ها

 • مک مراقبت کمتری نیاز دارد
 • ویروس ها و بدافزار های کمی به مک حمله می کنند
 • مک تجربه ای مبتنی بر یونیکس ارائه می کند؛ این نکته در تفاوت مک بوک با لپ تاپ برای کاربران حائز اهمیت است
 • اکثر نرم افزار های مک بر روی رابط کاربری (اینترفیس کاربری) تاکید دارند
 • سایر محصولات اپل به آسانی به مک متصل می شو

ویژگی های مفید سایر لپ تاپ ها با سیستم عامل ویندوز

 • قابلیت انعطاف سیستم عامل ویندوز از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری بیشتر است
 • جدید ترین سخت افزار ها توسط ویندوز ساپورت و پشتیبانی می شوند
 • نرم افزارهای کاربردی تجاری بیشتر برای ویندوز منتشر می شوند
 • بازی های رایانه ای در سیستم عامل ویندوز بسیار حرفه ای تر اجرا و ساپورت می شوند
 • ساپورت و پشتیبانی ویندوز از موزیک پروداکشن بهتر است
 • سیستم عامل ویندوز همه گیرتر و فراگیرتر است. به طوری که کاربران این سیستم عامل در سراسر جان در اکثریت هستند. این ویژگی در تفاوت مک بوک با لپ تاپ کمی پر رنگ تر از سایر ویژگی ها است.